ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

16.03.2017


Pes, najväčší beťár človeka

Autor: Zuzana Novotná

Kde začať? Je toho toľko, čo po rokoch skúseností vieme o našich štvornohých miláčikoch. Avšak teraz sa na nich pozrime z iného uhla pohľadu. Z takého menej odborného, ľudskejšieho.

Foto: Zuzana Novotná

Nadpis hovorí za všetko. Ja osobne si myslím, že iba človek dokáže byť človeku najväčším priateľom, preto som zamenila toto slovo za niečo výstižnejšie.

Pes alebo ja

So sestrami sme vždy chceli psa. Ale ako ozrutný múr sa pred týmto prianím týčila jedna prekážka. Naša maminka. Tatinko naopak držal s nami, túžil po írskom vlkodavovi, ale ona mala námietky, že ak už psa, tak normálneho. A nie nejakého vypelíchaného vlka (áno, to povedala, ale mne sa vlkodavy náhodou páčia)! Dokonca zvykla hovoriť: „Pes alebo ja.“ Samozrejme žartovala (veď kto už by sa odsťahoval zo svojho útulného domčeka kvôli psovi?!), ale pochopili sme, že nemáme šancu. 

Foto: Zuzana Novotná

Nestačilo ani to, že by sme ju poľahky dokázali štyria prehlasovať. Preto nám doslova spadla sánka, keď za nami obaja rodičia jedného krásneho dňa prišli a navrhli, že by sme mohli zájsť „pozrieť“ fenku, ktorej pani sa o ňu už nestíha starať a mohla by skončiť v útulku (tá fenka, nie pani).

Prvé stretnutie 

Ako inak, súhlasili sme a o necelé tri či štyri hodiny sme sa stretli s krásnou štíhlou čiernou kríženkou vlčiaka a stafforda. Páčilo sa nám, ako poslúchala na slovo, to bol dobrý začiatok. Volala sa Lady. Ešte aj to meno jej pasovalo!

Odchádzali sme so slovami, že sa musíme dohodnúť a prípadne sa zajtra zastavíme. Hádajte, ako to dopadlo! Samozrejme, že sme sa vrátili. 

Foto: Zuzana Novotná

Síce sme sa kvôli tomu, aby sme si ju mohli odviezť domov, so sestrami zriekli vreckového (tatinko hovoril, že je to rovnako náš pes ako ich, preto, aby sme nemuseli k vyšetreniam a žrádlu priplácať, aspoň to vyriešime takto), ale ani to, ani nič iné nám nemohlo pokaziť dobrú náladu.

Lady - učiteľka a kamarátka

Lady bola (a stále je) neskutočným spestrením nášho života. Rozveseľuje nás, núti chodievať na prechádzky po dedine a učí nás trpezlivosti. Začiatky ale boli naozaj ťažké. U doterajšej panej bývala vo vnútri a my sme ju hneď prvú noc nechali vonku. Riadili sme sa nevysloveným pravidlom: človek patrí do domu a pes na záhradu. Celú noc prekňučala popod naše okná a doškriabala dvere. Tie zvuky pôsobili tak, až som sa ovládala, aby som nevyliezla z postele a neskontrolovala, či nám do nich nevyryla dieru. 

Foto: Zuzana Novotná

Rovnako, ale zakaždým s menšou intenzitou, sa to opakovalo ešte aspoň štyri noci. Potom začala nová etapa v Ladynom živote: prispôsobovanie sa. Ale o tom už v ďalšom príbehu.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 16 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia


Komentáre

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi