ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

11.11.2015


Príprava psa na výstavu

Autor: Beata Lacíková

Chceli by ste sa dozvedieť ako je možné psa pripraviť na výstavu? Na čo všetko sa treba zamerať aby ste boli na výstave úspešní? Ukážem vám ako motivovať vášho psa, aby bola príprava na výstavu spoločnou zábavou.

Naša May si počas prípravy počínala veľmi dobre. Vierka s ňou chodila na dlhé prechádzky, obmedzila sladkosti a nasadila výdatné, ale diétne granule. Váha jej pomaly ale predsa schádzala dole. 

Foto: Beata Lacíková

Pomaly sa blížil termín Bratislavskej výstavy psov. Vierka na ňu May neprihlásila, ale prihlásili sme na ňu psíka, jedného z potenciálnych „tatou“ Artuša Z Malého Majera. Artuš mal dva a pol roka a naposledy bol na výstave v deviatich mesiacoch. Stáli pred nami dve úlohy, museli sme ich naučiť ako sa správne vystavovať a zlepšiť kondíciu ich srsti. Na výstavu sa pripravovalo viacero psíkov z okolia, tak sme sa dohodli a zorganizovali sme so Zuzanou Likierovou a Líviou Lakotovou handling víkend na Kamennom mlyne. 

Bolo krásne babie leto. Na lúke pri Kamennom mlyne sme rozostavili kruhy aj s výstavným stolíkom pre malé psy a stolíkom pre rozhodcov. Všetko sme pripravili tak, akoby to bola skutočná výstava, aby aj úplný nováčikovia mali predstavu, čo ich čaká. 

Foto: Beata Lacíková

Rozhodcov pre nás hrali na striedačku Zuzka a Lívia a zároveň predvádzali ako zlepšiť pohyb, postoj a celkové predvedenie psa. Opravovali chyby, ak nezabral jeden spôsob, skúšali ako inak pracovať so psíkom aby sa mu vystavovanie páčilo a zároveň sa čo najlepšie predviedol. Učili nás, handlerov rovnako ako učili psov. Zúčastnilo sa okolo 10 psov rôznych plemien od štyroch cavalierov cez 5 rhodesian riedzback, leon bergera a chodského psa.

Skupiny psov sme striedali tak, aby pol hodinu cvičili a pol hodinu oddychovali. V kruhoch sme striedali rovnaké plemená a kruhy so zmiešanými plemenami. Trénovalo sa klasické predvedenie v kruhu, v postoji na zemi, na stolíku, predvedenie v trojuholníku, v T – čku, priamo od a k rozhodcovi, predvedenie dvoch psov naraz, proste všetky možné situácie, ktoré by mohli nastať.

Foto: Beata Lacíková

Malá, pokojná May si nechala so sebou robiť čokoľvek a veľmi rýchlo jej došlo, čo od nej chceme.

Bolo úžasné sledovať pokrok, ktorý psíkovia za tie dva dni spravili. Posúďte sami, výsledok bol úžasný, Artuš dostal best of breed (BOB), Artemis best of opozite sex (BOS) a druhý deň BOB, Viktorov ridzback CAC, Res CACIB, sučka CACIB, leon berger CAC atd. Každý so psíkov sa v hodnotení posunul o jednu priečku. 

Foto: Beata Lacíková

Pre veľký úspech sme sa rozhodli kurz zopakovať aj pred výstavou v Nitre a tak všetkých pozývame na handling tréning 21.11.2015 na Kamennom mlyne. Tento krát bude trénerom Radek Blazo.

Asi najlepšie ho vystihujú jeho slová: „Keď zdokonalíte detaily do perfektnosti a poskladáte ich do jediného celku, veľké úspechy sa premenia v úžasné.“ Veľmi sa na stretnutie a prácu s handlarmi a trénermi teším.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia


Komentáre

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi