MačkaMačka

Spravte mačke doma kozmetiku!

 Sara   12.03.2017   0

Pre kvalitnú srsť mačky nestačí len chutná, vyvážená strava, dôležitá je aj starostlivosť o jej kožúšok pravidelným česaním a úpravou srsti. Treba ju naučiť, aby si vychutnávala starostlivosť o seba.

Foto: INGIMAGE

Manikúra a strihanie mačacích pazúrikov

O pazúriky mačiek sa treba postarať. Ideálne je, aby v byte mala vaša mačka škrabadlo alebo v dome mala na záhrade strom, kde si môže pazúriky brúsiť. Niekedy však ani toto nestačí, a treba ich ostrihať špeciálnymi kliešťami. Sledujte dĺžku pazúrikov, aby nedošlo k ich prerasteniu, bolestivosti alebo obmedzeniu pohybu. Niektoré mačky zvládnu manikúru a pedikúru samé, baz vašej špeciálnej pomoci a iným treba dopomôcť.

Foto: INFIMAGE

Česanie a úprava srsti mačky

Česanie srsti sa musí stať pravidelnosťou. Začnite mačku privykať na hrebene už ako mačiatko. Najlepšie v prvom polroku jej života. Vtedy ju zoznámte nielen s hrebeňom a kefou, ale aj s kúpaním a umývaním zúbkov. Hovorí sa, že krátkosrsté mačky je potrebné prečesať aspoň raz za týždeň a dlhosrsté aj každý deň.

Nájdite správne kefy a hrebene, ktoré vám pri starostlivosti o kožúšok vášho domáceho maznáčika uľahčia prácu. Nájdite správne kefy a hrebene, ktoré vám pri starostlivosti o kožúšok vášho domáceho maznáčika uľahčia prácu. S mačkou je manipulácia ťažšia ako so psíkom, preto je vhodné ju už od malička privykať na proces vyčesávania.

Ak skúšate česanie staršej mačky, skúste ju motivovať nejakou dobrotou. ,

Foto: INGIMAGE

Vyčesávaním sa staráte nielen o kožúšok mačky, ale jej aj masírujete svalstvo a stimulujete ho.

Pre mnoho mačiek sa stane česanie pôžitokom a relaxom.

Čistenie uší a očí mačiek

Nezabudnite pravidelne kontrolovať mačke dôležité zmyslové orgány. Treba pozerávať oči aj uši. Sledujte v akom stave sa nachádzajú, či sú čisté, bez zápachu, výtoku, karpín, hnisu alebo či nie sú bolestivé. Pokiaľ sa vám niečo nezdá, zájdite za veterinárom. Karpiny v očiach čistite pravidelne aspoň raz za týždeň vatou s borovou vodou a uši čistite vatou a detským olejčekom.

Netreba začať hneď navštevovať odborníkov na úpravu mačacieho zovňajšku. Naučte sa pripraviť kozmetický salón vašej mačke doma.  

Foto: INGIMAGE

Pripravte si doma vhodné kefy, hrebene, kliešte na pazúriky a starostlivo sa postarajte o mačkin kožúšok, nechty, očká a uši.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.8 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised