PapagájePapagáje

Akého papagája do rodinky ?

 Andrej Jakubík   11.11.2020   0

Možno aj vaša rodina čelí myšlienke, zaobstarať si do opatery opereného tvora, ktorý vás bude zabávať svojimi schopnosťami napodobovania okolitých zvukov a slov.

Ak už teda zasadla rodinná rada a tá sa uzniesla, že prijmete medzi seba nového člena, ktorému sa hovorí papagáj, tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny týchto tvorov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Totiž nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak nie každý človek je vhodný majiteľ papagája, čo je vec, ktorú si mnohý neuvedomujú. A doplácajú na to obe strany.


 

Ste rodinka s malými deťmi v predškolskom, alebo rannom školskom  veku?

Tak pre Vás je tu hneď niekoľko možností. Ako prvý je tu samozrejme Papagájec vlnkovaný, ktorému sa zvykne hovoriť aj andulka. Nie je to síce pravý papagáj, ale deti sa na to sťažovať nebudú. »»»


 

Pre rodiny s väčšími deti, ktoré si už uvedomujú, že papagáj je živý tvor je rovnako mnoho možností.

Ako prvá je tu hneď tá najmúdrejšia možnosť zvieracej ríše.

Papagáj sivý, ktorému sa zvykne hovoriť aj žako, je podľa mnohých najinteligentnejším tvorom zvieracej ríše. Ich dĺžka života sa pohybuje na úrovni približne 50 rokov, »»»


 

Len pre dospelých!

 

Druhy ako napríklad veľké Ary modrožlté a zelenokrídle sa hodia iba do spoločnosti dospelých. Ich silný zobák je totiž veľmi nebezpečný. »»»


Každý má svoje nadanie

Ešte je dobré spomenúť, že každý druh papagája má isté nadanie na veci, ktoré dokáže lepšie ako ostatné druhy. Napríklad žako je skvelý imitátor. Kakadu je dobrý tanečník, ktorý vie veľmi dobre vnímať hudbu a napríklad amazoňan je dobrý spevák.

A nesmieme zabúdať na veľké papagáje Ara, ktoré majú nadanie pre herecké prejavy. Preto ich je často vidieť na zábavných vystúpeniach, kde jazdia na bicykli a hrajú mŕtveho. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.5 z 5. Celkom 20 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised