PapagájePapagáje

Papagáj pre malé deti

 Andrej Jakubík   08.05.2017   0

Ste rodinka s malými deťmi v predškolskom, alebo rannom školskom  veku?

Tak pre Vás je tu hneď niekoľko možností. Ako prvý je tu samozrejme Papagájec vlnkovaný, ktorému sa zvykne hovoriť aj andulka. Nie je to síce pravý papagáj, ale deti sa na to sťažovať nebudú.

Je to vzrastovo malý operenec, ktorý nevyžaduje mnoho starostlivosti. Tento druh je vhodný pre začiatočníkov, ktorý si iba chcú vyskúšať, aké to je, mať doma opereného tvora.

Agapornis

Druhým druhom, ktorý je vhodný k deťom je Agapornis. Je to vzrastovo podobný druh, ktorý sa dnes predáva v mnohých farebných mutáciách, kde si takmer každý príde na svoje.

Tu sa ale trocha pozastavím, pretože je dobré ak si tohto vtáčika kúpite čo možno najskôr od jeho vyliahnutia. Je to preto, aby si zvykol na ľudskú prítomnosť a nebál sa. Pretože zo strachu najčastejšie plynie agresivita.

Radi žijú v páre

A predsa ešte jeden tip pri kúpe agapornisa. Vždy je dobré ich kupovať v páre. Ich anglické pomenovanie je lovebird, čo znamená vtáčik lásky. Jednoducho vyžaduje prítomnosť svojho druhu, ktorý mu bude robiť spoločnosť v čase samoty.

Ak by ste chceli niečo inteligentnejšie

Je však pravda, že andulka a agapornis neoplývajú vysokou inteligenciou a preto pre rodiny, ktoré chcú niečo viac je tu riešenie napríklad v podobe papagája senegalského. Ten dosahuje veľkosti približne 22 cm a oplýva veľmi dobrou inteligenciou. Je to skvelí spoločník napríklad aj pre staršie osoby.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised