PapagájePapagáje

Príbeh o andulke - Ťapkovi

 Ivan Novák   14.09.2015   0

Andulka, ktorá rozpráva? Niekomu to príde ako úplne nemožná vec. No aj nemožné veci sa dejú a ja naozaj poznám andulku, ktorá rozpráva. Volá sa Ťapko. Je to náš domáci maznáčik a nedáme naňho dopustiť.

Foto: Ivan Novák

Opustené vtáčatko

Je to už 2 roky, čo s nami spoločne žije. Jeho mama ho nechala hneď ako sa vyliahol, bez našej pomoci by nemal šancu prežiť... Zo začiatku to vyzeralo že veľa času mu už nezostáva. Snažili sme sa mu dávať čo najviac vitamínov a kŕmili ho striekačkou keďže ešte nič nevedel. Pamätám si aký bol vtedy zoslabnutý a bezmocný. No smutná časť tohto príbehu skončila

Foto: Ivan Novák

Vtáčí let

Dňom čo dňom Ťapko naberal silu, začali mu rásť pierka a chytal chuť do života. Najprv býval v krabici, keďže ešte nevedel lietať. Vždy keď ho niečo zaujalo, vyskočil na bok krabice a odtiaľ sledoval čo sa deje. Neustále bol s nami, stále nás počúval ako sme sa rozprávali a prihovárali sa mu.

Keď už vyrástol kúpili sme mu krásnu novú klietku aj so všetkými možnými hračkami pre andulku, no stále mal, aj má s ňou nejaký problém a keď nemusí tak do nej nejde. Neustále chce byť s nami a pobehovať pri nás, neskôr už aj začal lietať okolo nás. Zo začiatku bol veľmi nemotorný, neustále do niečoho vrážal a báli sme sa že si ublíži ale našťastie sa mu nič nestalo a teraz je z neho skvelý letec.

Foto: Ivan Novák

Ako začal Ťapko rečniť

No ale teraz k tomu ako začal rozprávať. Vlastne ani neviem, že kedy sa tak rozrečnil. Párkrát keď si k nám sadol na rameno si niečo zamrmlal, ale nikto mu nerozumel. Tak sme to neriešili.

No jeho výrečnosť sa zväčšovala a časom sa to mrmlanie zmenilo na zreteľné slová, začal nás zdraviť. "Ahoj Ťapko"! Potom sa nás spýtal "Všetko vporiadku?" Vtedy sme boli všetci v šoku lebo nikto z nás to vôbec nečakal.

Už sme si na jeho úsmevné rečňovanie zvykli a teraz je nám zvláštne keď nič nepovie. Vtedy si myslíme, že mu asi niečo je...

Foto: Ivan Novák

Dnes je z Ťapka nádherná modrá andulka plná života, ktorá nevie kedy prestať rozprávať. Vždy dokáže zlepšiť všedný deň a život bez neho si už nikto z nás nevie predstaviť. Stal sa dôležitým členom našej rodiny. 


 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised