ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
PesPes

Ako sa darilo May na výstave v Nitre

 Beata Lacíková   07.01.2016   0

Rozhodli ste sa, že chcete predviesť svojho psíka na výstave? Skočiť do výstavného kruhu „rovnými nohami“ nemusí byť práve najlepšia voľba. Takto bola Vierka prvýkrát na výstave so svojou cavalier sučkou May. Vrátili sa nešťastní a sklamaní dostala hodnotenie dobrá s komentárom zle predvedená a v zlej výstavnej kondícii. Nešťastná Vierka ma kontaktovala, že túži po šteniatku, podmienky chovnosti by splnili, ale chýbajú jej dve výstavy s minimálnym hodnotením veľmi dobrá.

Foto: Dušan Petrovič, majiteľka Viera Woznicova Dvorakova, sučka Cavalier King Charles Spaniel Odeta Brno Frost (May), trieda otvorená V2

Tak sme začali troj mesačnú prípravu. May schudla skoro 20% pôvodnej váhy, absolvovala základný kurz a cvičné tréningy handlingu a dve odborné ošetrenia srsti, jedno asi dva mesiace a druhé deň pred výstavou v Nitre. Potom prišiel deň D. Vybrali sme medzinárodnú výstavu v Nitre. Vierka prihlásila svoju sučku aj v sobotu aj v nedeľu. Čakal nás deň plný emócií. Zobudila som sa o piatej ráno a ako potvrdila Vierka, ani ona sa dobre nevyspala. Dnes sa mala potvrdiť alebo vyvrátiť moja teória, že dobrá príprava psíka a handlera je rovnako dôležitá ako jeho exteriérové kvality alebo nedostatky. V sobotu sme boli spolu, nemohla som si nechať ujsť tento deň. Hodnotila pani Aidietiené Julija z Litvy. Hodnoteniu venovala veľkú pozornosť, dôkladne kontrolovala zuby, uhlenie, pately, semeníky a pohyb. Pred vstupom do kruhu sme s Vierkou ešte urobili finálne prečesanie srsti, znovu si zopakovali predvedenie v pohybe a postoji a asi tak jednu, dve triedy pred nástupom May čakali pri vstupe do kruhu. 

Foto: Dušan Petrovič

May nastúpila do triedy otvorenej. V triede mali silnú konkurenciu Delicatessa Chilli Koliba s Lubicou Jankovičovou a Lori Grandeur Lady Scarlett Team s Haamovou Máriou. Keď sme sa s Vierkou rozhodovali, či bude mať profesionálneho handlera alebo ju predvedie sama, zvolili sme druhú možnosť. Priznám sa, stavila som na vzťah medzi Vierkou a May a spravila som dobre.

Nastúpili pokojne, vyrovnane, spolu mali pôvabný pohyb a pôsobili tak ako prvý krát keď som ich stretla, akoby sa May narodila pre Vierku a Vierka ju potrebovala ako svoju neoddeliteľnú súčasť. Spájalo ich to čarovné čosi, čo z nich spravilo team. May spravila veľký pokrok, telo jej spevnelo, chrbát rovný, srsť pravidelným česaním, kúpením, správnou úpravou a doplnkami k strave sa zlepšila. Rozhodkyňa im prepáčila drobné nedostatky a posunula ju na druhé miesto. Vierka vyšla z kruhu so širokým úsmevom, šťastná a pyšná na seba aj May. Bola som hrdá na svoje zverenkyne a veľmi šťastná, že sa im tak pekne darilo. 

Foto: Dušan Petrovič

May (Odeta Brno-Frost) skončila výborná (V2) . Na druhý deň mi Vierka rozprávala, že po raňajkách milá May prišla k dverám a spýtavo sa pozrela na Vierku: „Aj dnes ideme?“ Odpovedala tým na otázku, či je to pre psíkov trápenie alebo zábava. Šli a tento krát získali tiež hodnotenie výborná (V3). Splnila tým podmienky chovnosti. Náš úspech potvrdil staré slovenské porekadlo „Komu sa nelení, tomu sa zelení“.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised