Zaobstarať si psíka je záväzok, emocionálny, aj finančný. Ak si ho z jedného alebo druhého dôvodu nemôžete dovoliť, nezúfajte. Útulky, ktoré sa dnes nachádzajú v každom väčšom meste, ponúkajú rôzne programy na pomoc psíkom, či už formou venčenia, programov pre deti, dočasnej opatery alebo virtuálnej adopcie.
Foto: Bing Venčenie psíkov je prechádzka aj pomoc štvornohému chlpáčovi Ak máte chuť urobiť dobrý skutok a zároveň dopriať sebe aj vašim deťom aspoň pár pekných chvíľ s týmito milými stvoreniami, navštívte útulok a vyberte sa na venčenie. Venčenie poskytuje každý útulok v presne stanovenom čase 7 dní v týždni. Pred prvým venčením je potrebné si zriadiť preukaz na venčenie a následne vám pracovník útulku pridelí psíka. Psík na venčenie sa prideľuje jednak podľa toho, aby ste pri venčení vodili vy jeho a nie on vás, ale aj podľa toho, ktorý z nich nebol dlhšie na prechádzke.
Dočasná opatera zabezpečí psíkovi teplo domova Dočasná opatera je ďalšou formou pomoci psíkom. Ak máte čas, kúsok miesta vo vašom domove a ochotu pomôcť nejakým spôsobom, môžete sa stať „dočaskárom“.
Foto: Bing Psík, ktorý sa dostane do dočasnej opatery bude na svoj nový domov čakať v ideálnom prostredí, nie zatvorený v koterci. Psík z dočasnej opatery je lepšie socializovaný a jeho adopcia bude jednoduchšia, pretože bude v dobrom fyzickom stave a mal by ovládať aj základné výchovné povely. Počas dočasnej opatery hradí náklady na krmivo a veterinárne ošetrenia útulok.
Ak si psíka nemôžete adoptovať pomôžte mu virtuálnou adopciou Pomôcť môže každý, kto si z určitých dôvodov nemôže adoptovať psíka, ale predsa chce nejakým spôsobom pomôcť. Princíp virtuálnej adopcie spočíva v pravidelnom mesačnom príspevku na konkrétneho psíka, ktorého si nájdete v zozname ktoréhokoľvek útulku. Po vybraní psíka sa vlastne stanete jeho „virtuálnym rodičom“ až kým sa mu nenájde nový domov. Samozrejme virtuálnu adopciu môžete ukončiť aj skôr. Potom čo sa psík adoptuje, virtuálna adopcia zaniká, máte však možnosť stať sa patrónom ďalšieho psíka. O tom, akou sumou budete psíka podporovať, rozhodujete vy, nemusí to byť rovnaká suma každý mesiac. Z tohto finančného príspevku budú hradené náklady na daného psíka – krmivo, očkovanie, kastrácia alebo na iné potrebné veci.
Foto: Bing Prírodovedný krúžok naučí deti, ako sa o zvieratko starať Najväčší Bratislavský útulok ponúka pre deti od deväť rokov poobedný prírodovedný krúžok pod názvom Slobodka bodka. Ak si z akéhokoľvek dôvodu nemôžete dovoliť mať doma psa či mačku, aj napriek prosbám vašich detí, krúžok je určený práve pre nich. Cieľom projektu je rozvíjať záujem detí a zoznámiť ich so zvieratkami žijúcimi v útulku.
Okrem vzdelávacích a tvorivých aktivít sa tu deti naučia ako psíka venčiť, kŕmiť, základné výcvikové povely a aj to, že starostlivosť o psíka zahŕňa aj čistenie jeho „životného priestoru“.
Foto: Bing Tvorivú časť krúžku tvoria aktivity ako oprava pokazených obojkov, vymýšľanie mien pre nových obyvateľov útulku, príprava podstielok, výroba plagátov a účasť na kampaniach na podporu adopcií.
Loading...