Zviera a dieťaZviera a dieťa

Ako fotiť domácich miláčikov?

 Marcela Beňová   17.12.2018   0

Máte doma zvieratko? Potom sa vám už neraz pošťastilo zachytiť ho na fotke tak, že ste mali chuť založiť ju do rodinného albumu.

A prečo nie? Koniec koncov, fotenie domácich zvieratiek, dokonca profesionálnym fotografom, je čoraz obľúbenejšie.

shutterstock

 

Ak máte chuť na pekné fotky s vaším miláčikom, nepotrebujete hneď hľadať profíka. S našimi radami to zvládnete aj sami. Blížia sa Vianoce, takže času a pekných zátiší budete mať viac než dosť.

Tajomstvo je v emócii

Rovnako ako pri deťoch, aj pri psoch, mačkách či zajačikoch platí, že najkrajšie vyznievajú pri hre či obľúbenej aktivite.

Vyberte sa so psom na prechádzku, kotúľajte si s mačkou klbko alebo si svojho miláčika zoberte na ruky. Najkrajšie fotografie vytvoríte vtedy, ak ho zachytíte pri hre s dieťaťom.

Pozor však na vek drobca, príliš malé deti by mohlo domáce zvieratko poškriabať či zraniť, alebo by dieťa mohlo s domácim miláčikom nešetrne zaobchádzať. To by na fotografii rozhodne pekne nevyniklo.

Vyberte si pekné prostredie

Skôr ako začnete zhotovovať fotografie, zamyslite sa nad pozadím záberu. Neumytá dlážka či rozhádzané hračky nie sú práve ideálnym doplnkom fotografie.

Preto sa poobzerajte po domácnosti a nájdite kút, ktorý na vás pôsobí príjemne a zároveň esteticky. Čo takto posadiť zvieratko na pohovku? Alebo nechať deti, aby si vzali psa na chvíľu do postele?

Ak vaše domáce priestory foteniu príliš nevyhovujú, vezmite zvieratko von. Či už do parku, na prechádzku do lesa, na námestie.

Kdekoľvek, kde nájdete pekné zákutie a zvieratko môžete na chvíľu pustiť na slobodu. Pri fotení psa sa snažte vynúť použitiu obojku, ktorý na fotografii nebude robiť dobrý dojem.

Bez blesku

V zime sa usilujte fotiť vtedy, keď máte dostatok prirodzeného svetla. Vyhnete sa tak tomu, aby ste použili blesk, keď väčšina zvierat zareaguje vystrašene. Vystrašené očká sú to posledné, čo na fotografii chcete.

Pri fotení nastavujte nižšie clonové číslo, aby ste vytvorili zaujímavý efekt rozmazaného pozadia. Takýto záber ukáže pekne vonku aj vnútri.

Rozhodne však využite prostredie zasneženej krajinky či osvetlené námestie, fotografie budú patriť medzi pamätné.

Nezabudnite ani na správne umiestnenie fotoaparátu pri fotení. Objektív by mal byť vo výške očí, aby bol záber čo najprirodzenejší. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised