Zviera a dieťaZviera a dieťa

Viete čo robiť, keď vaše dieťa uhryzne pes?

 Maja   15.10.2022   17

Aké vyšetrenia by malo dieťa absolvovať? Aké sú povinnosti majiteľa psa? My s manželom sme mali len všeobecnú predstavu. Žiaľ, poučili sme sa až na vlastnej skúsenosti, keď nám našu 15-mesačnú Martinku pohrýzol nemecký špic.

Tu je náš príbeh, na konci ktorého sa odvolám na príslušný zákon a zosumarizujem presný postup.

 

Náš príbeh

V to septembrové popoludnie sme sa celá rodina vybrali púšťať šarkana. Teda, púšťal tato a Martinka pobehovala v okruhu 15-20 metrov. Naraz sa spomedzi zvlneného terénu vynorila pani so špicom - bez náhubku a vodítka. Ledva Martinka psa zbadala, rozbehla sa k nemu s otvorenou náručou. Už som ani ja, ani pani nestihli dobehnúť, keď sme počuli „Haf!“ a následný Martinkin plač...

Rýchlo som ju zobrala na ruky a ani som nestihla ústa otvoriť, keď pani spustila na mňa príval slov:

 

 • „Čo ste vy za matka, že si neviete decko ustrážiť?! Nevidíte, že je tu výbežisko pre psov?!“ Nuž, nevidela som; nikde nebola umiestnená patričná tabuľa s nápisom.
 • „Pani,“ ozvala som sa, „vy predsa máte dávať pozor na psa a keď ho máte pusteného, mal by mať náhubok...“ 
 • „Vám,... vám by mali dať náhubok! Čo ho mám mať, chudáka, stále priviazaného?!“
 • „Nikto vám nepovedal, že ho nemôžete pustiť, ale...“
 • „Vy ste nedávali pozor na decko....,“ nenechala ma pani dohovoriť, „... tak sa tu nesnažte zvaliť vinu na mňa. Veď mu hrozila päsťou!“
 • „Vysvetlite mi, ako môže 15-mesačné dieťa hroziť päsťou?“ nešlo mi do hlavy.
 • „Deti sú už také, on mal takú skúsenosť, že mu deti ublížili. A to vaše ho tiež išlo buchnúť!“

 

Vzdychla som si, že nemá zmysel pokračovať v debate a chcela som odkráčať preč. Vtom som si všimla, že Martinke tečie krv z ruky. Zakričala som na prichádzajúceho manžela, nech pani dobehne a spýta sa, či je pes očkovaný proti besnote. Keď dostal kladnú odpoveď, majiteľku poprosil, aby mu nadiktovala osobné údaje.

 

 • „Prečo? Čo ste vy policajt?“ 
 • Manžel sa nedal: “Tak si opíšeme aspoň číslo psa.“ 
 • „Kľudne, je tam aj mobil na veterinára. On by ju neuhryzol, keby nešla proti nemu päsťou,“ začala opäť svoju pesničku.
 • Manžel jej na to lakonicky povedal: „Milá pani, keby mu hrozila päsťou, ako mi vysvetlíte, že je uhryznutá do dlane?“ Majiteľka zmĺkla a radšej rýchlo odišla preč (ako si neskôr prečítate, tu sme urobili našu najväčšiu chybu).

 

Rýchlo sme sa odviezli na traumatológiu.

Martinke rúčku preventívne dezinfikovali. 
„Rana sa nešije, udržiavať ju suchú, nekúpať,“ počúvala som monotónnym hlasom dávané rady od chirurga. (Uf, ako dobre.)

 • „S týmto zápisom a s AKTUÁLNYM vyšetrením psa zájdete na detské infekčné oddelenie do fakultnej nemocnice.“ V ušiach mi zarezonovalo: „... aktuálne vyšetrenie psa...“ 
 • „Aké aktuálne?“ spýtala som sa prihlúplo.
 • „Nuž, z dneška. Vy ste nešli s tou pani a psom hneď k veterinárovi?“ udivene sa na mňa pozrel.
 • „Nie, veď bol očkovaný proti besnote!“
 • „Ale to nestačí, treba dnešné vyšetrenie. Ak tú pani nezoženiete, vaše dieťa bude očkované proti besnote. Ak nie... nechcem vás strašiť, ale na besnotu sa umiera...“

Našťastie sme zohnali veterinára. Veterinár si podľa čísla očkovania sa vyhľadal a pani sa musela s ním dostaviť do ambulancie. Na úľavu všetkých-  pes bol zdravý.

Čo hovorí o pšíčkaroch zákon

 

Najprv budem zo zákona 282/2002 Z.z. parafrázovať §4: Vodenie psa

 • Za psa VŽDY zodpovedá osoba, ktorá psa vedie a je POVINNÁ PREDCHÁDZAŤ tomu, aby pes ohrozoval človeka, zvieratá a majetok. Majiteľ teda nemôže argumentovať tým, že je to vaša vina alebo vina vášho dieťaťa, že ho pes pohrýzol.
 • Majiteľ psa, ktorý pohrýzol, je POVINNÝ vám oznámiť svoje kontaktné údaje a túto udalosť oznámiť aj obci, v ktorej je pes evidovaný. Ak tak neurobí, dopúšťa sa priestupkov, za ktoré je sankciovaný pokutou. (Z.z. 282/2002, §7).

Ako teda po uhryznutí psom postupovať?

 

 

1. Majiteľ psa vám povinne nadiktuje svoje osobné údaje. 
2. Ihneď sa s ním a psom dostavíte na aktuálne vyšetrenie k veterinárovi. Zápis z vyšetrenia zoberiete so sebou. Všetky náklady u zverolekára hradí majiteľ psa. Keď odmietne vyšetrenie psa, hradí aj prípadnú liečbu dieťaťa. 
3. Zoberiete dieťa na pohotovosť alebo traumatológiu - urgentný príjem, kde vám dieťa ošetria a vystavia zápis z vyšetrenia. 
4. Oba zápisy donesiete na detské infekčné oddelenie. 
5. Majiteľ psa príde so psom k veterinárovi ešte na piaty a štrnásty deň po uhryznutí a vy zápisy z vyšetrení opäť doručíte na infekčné oddelenie.

Na záver vám prajem, aby vás a vaše deti podobné skúsenosti obchádzali. Ak predsa k pohryznutiu dôjde, dúfam, že sa stretnete s „uvedomelým“ majiteľom psa, vďaka ktorému nebudete prežívať ťažké chvíle neistoty, či (ne)dať vaše dieťa zaočkovať proti besnote.

Ilustračné foto: ISIFA

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 32 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Komentáre k článku
leo napísané 28.11.2018 14:33

Ak to bolo vybezisko pre psov? Také miesto musí byt vyznacene a oplotene .

Sme národ psickarov.kde pes ma vyššiu dôležitosť ako človek.

matej napísané 18.09.2015 08:38

Takže až sa to má odohrať v tom poradí, ako je to uvedené na tejto stránke, tak najprv treba ísť s čoklom na veterinu a až potom s dieťaťom na ošetrenie na pohotovosť? NESKUTOČNÉ! Zrovna také niečo aktuálne teraz riešime. Nášho syna, ktorý nás čakal pred domom (učupený), pokúsal na ulici pes do tváre. Nijakým spôsobom ho neprovokoval, len bol v jeho úrovni, bol to menší pes a keď sa naňho pozrel, zrejme na krátku chvíľu došlo k očnému kontaktu, ten haj-zel naňho zaútočil a pokúsal ho do tváre. To sú veci, ktoré sa stávajú v stotine sekundy. Päť minút pred tým sme spolu telefonovali, že kde sme a kedy prídeme domov. Tak som mu povedal, že za takých 5-10 minút sme doma. A prídeme domov a decko má zakrvavanú tvár... Tak čo s tým? Neprajem to nikomu zažiť. Ja osobne budem trvať na tom, aby toho psa dali utratiť. A keď nie, tak podáme trestné oznámenie (za ublíženie na zdraví, za ublíženie z nedbanlivosti, za všeobecné ohrozenie, nech si pán majiteľ vyberie). No neviem, či s tým niekde uspejeme, po tom, čo som si tu prečítal. Lebo Slovensko je národom psíčkarov. Aj na pohotovosti sme sa stretli s tak laxným prístupom ošetrujúceho lekára, keď som sa ho pýtal, aké máme práva, čo by sme mali urobiť, tak som dostal len strohú odpoveď, že či som bol pri tom, keď ho ten pes pokúsal, že chlapec ho mohol aj provokovať a podobné drísty. Človek sa bojí o dieťa, aby nemalo na tvári nejaké viditeľné jazvy a keď chce, aby sa situácia nezopakovala a problematický pes bol utratený, tak ho ešte pošlú do pr..le. Opovrhujem všetkými nezodpovednými psíčkarmi, ktorí tu ohrozujú na živote ostatných ľudí. Veď taký nevychovaný, nevycvičený pes sa mení doslova na zbraň. Podľa mňa by každý takýto majiteľ mal byť prísne potrestaný. Je predsa zodpovedný za svojho psa, tak ako je zodpovedný rodič za svoje neplnoleté dieťa. Keď také dieťa niečo vyvedie, tak trestajú rodiča. Tak by to malo byť aj pri psíčkaroch.

Jana napísané 21.05.2015 16:07

Dobrý deň prajem,,, nedavno mojho priatela pri prechadzke uhryzol pes,, bolo to dosť nechutné a bola pri tom aj moja dcérka ktorú to dost psychycky zasiahlo,, priatelovy museli koli infekcii odrezať nohu ,,, teraz chodievam po dcerku na tanečnu a vzdy si zoberem kapsainou pištol ktora je vraj ovela učinnejšia ako plynova aj ako kaser ,,, kupila som ju TU:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/guardian-angel/guardian-angel-2

Jana napísané 21.05.2015 16:07

Dobrý deň prajem,,, nedavno mojho priatela pri prechadzke uhryzol pes,, bolo to dosť nechutné a bola pri tom aj moja dcérka ktorú to dost psychycky zasiahlo,, priatelovy museli koli infekcii odrezať nohu ,,, teraz chodievam po dcerku na tanečnu a vzdy si zoberem kapsainou pištol ktora je vraj ovela učinnejšia ako plynova aj ako kaser ,,, kupila som ju TU:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/guardian-angel/guardian-angel-2

janka napísané 29.11.2014 11:31

Moju trojrocnu dceru tiez pohryzol pes v dedine bez akejkolvek priciny. Samozrejme z romskej osady, ktory nikomu nepatri. Hrozilo infekne oddelenie. Musela som nechat tri male deti doma a hladat psa v kolonii aby ho vysetril zverolekar. Dufam ze to uz nikdy nezazijem a ani to nikomu neprajem.

To s tulavymi psami sa nic nerobi? Nie lebo tie maju podla tohto systemu vacsie pravo na zivot ako ludia.

janka napísané 29.11.2014 11:31

Moju trojrocnu dceru tiez pohryzol pes v dedine bez akejkolvek priciny. Samozrejme z romskej osady, ktory nikomu nepatri. Hrozilo infekne oddelenie. Musela som nechat tri male deti doma a hladat psa v kolonii aby ho vysetril zverolekar. Dufam ze to uz nikdy nezazijem a ani to nikomu neprajem.

To s tulavymi psami sa nic nerobi? Nie lebo tie maju podla tohto systemu vacsie pravo na zivot ako ludia.

KarinkaK napísané 28.11.2014 10:09

My sme injekcie proti besnote uz mali, dceru pohryzla cudzia macka, ktorej sme nevedeli najst majitela. Nebolo to take hrozne, ako sa koluje tradicia. Dnes uz su to take male ockovacie injekcie, ako akekolvek ine ockovanie. Len treba byt 3 dni v nemocnici na pozorovanie.

primal napísané 06.01.2014 18:27

Váš komentárVaženy rodičia držte svoje agresivne deti na voditku a dajte im náhubok aby sa maitelom psov a ich psom nedajbože nič nestalo.psičkary Psičkary sa zamyslite nad tym čo pišete pes nie je viac ako dieta!!!!!!!!!!!!!

Peter napísané 24.06.2013 15:28

Náš pes pohrýzol susedovho chlapca. Dôvod: školáci ktorí chodia okolo psa ho neustále dráždia, hádžu doňho jabĺčka, snehové gule a skáču pred plotom. Niekoľkokrát som deti upozorňoval, tiež starostu obce som o tom informoval. Nepomohlo.

monika napísané 18.05.2013 18:20

Ja osobne mam rada deti, ale mili rodicia, ked (nehovorim o tomto pripade) sa vase dieta rozbehne k psovi, ktory je na voditku, a vy si ho nezavolate, pripadne zavolate a nepirde a pes dieta kusne (nedajboze), na vine je rodic. Ja nemam agresivneho psa, ale chodim von s babou, ktora ma psa, ktory sa boji deti. A ked sa nejaky pes boji, utoci. To je jeho prirodzena reakcia. Minule sa k nam rozbehlo dieta, (boli sme v v parku pre psov) a rodicia si ju nevolali. Zakricali sme na nu, nech si to dieta zober, ze tu mame psa, ktory sa boji deti. Ona nam odvrkla, ze jej dieta ho chce iba pohladkat. Viete si zivo predstavit, co sa stalo. Pes stiahol chvost a vyceril zuby. Dieta zacalo revat a mamicka sa okamzite ponahlala k svojej milovanej ratolesti a este nam aj zacala hovorit, ze mame agresivneho psa a ze na nas zavola policiu, naco som ju okamzite zrusila, ze jediny, kto je tu zodpovedny za to co sa stalo, je ona.

Takze mili rodicia, ano, ak je pes pusteny a neposlucha a vase dieta kusne, samozrejme, je na vine majitel. Ak vsak je na voditku alebo pri majitelovi a vase dieta sa k nemu rozbehne a vy si ho neviete zavolat, na vine ste vy, aj ked vam ho pokuse. Naucte svoje deti zodpovednemu pristupu k psom a aj to, ze sa nemoyu rozbehnut k hocijakemu psovi a zacat ho hladkat...

janka napísané 17.08.2011 14:21

aj nám sa stalo, že sme boli so štvorročnou dcérou na prechádzke a z dvora vybehli na ulicu štyria psy, vrhli sa na ňu a jeden z nich ju pohrýzol. do dne sa doťahujem s obcou a majiteľkou, ktorí sa tiež zachovali arogantne o potvedenie o psoch. lekárke doručil potvrdenie o zdravotnom stave jedného z nich, neviem podľa čoho si vybrali jedného, ked nikto nevie torý z tých štyroch to bol a to stačí, vraj ked je jeden zdravý musia byť všetky. smutné je že takto sa vyjadril majiteľ, veterinár aj detská lekárka. čo k tomu dodať.

zuza napísané 24.04.2011 15:31

Váš komentár

Psickari a fajciari su najbezohladnejsi ludia - aj ked cest vynimkam. Ked uz pes pohryzie dieta to je vrchol. Ale je tiez neprimerane, ked pes ohrozuje dieta aj dospeleho (skakanim a zaspinenim), oblizovanim ( majitelka psa sa tiez asi nenecha bozkavat od hocijakeho cudzieho chlapa, ktory jej predsa nic nechce urobit, len ju pobozkat).

maslak napísané 21.04.2011 12:15

Psa bu som v momente zabil a majiteľku by som riadne prefackal a nakopal do ri ti.

priatel napísané 04.04.2010 00:59

Ahojte vsetci. Mojho malickeho yorkshirskeho teriera pri tom ako som vystupovala z auta zautocil a dohryzol- dokalicil vlciak. bez priciny vybehol na nas spoza auta a agresivne zautocil. Moj pes zostal chrcat v kaluzi krvy na zemi bez pohybu, s odhryznutym kusom papulky, krv mu tiekla z labiek, z hlavy, z nufacika..... Opity majitel vlciaka odmietol vydat ockovaci preukaz. Policia sa mi s uskrnom !tak ako citate S USRKNOM! vyjadrila ze taketo pripady neriesia.

 

Veterinar psika operoval. Isli sme za majitelmi psa agresora, ktori prislubili ze preplatia naklady veterinara. Ked sme vsak za nimi s lekarskou spravou a uctenkkou prisli , arogantne na nas slovne zautocili ze ich vydierame a ze nas daju na policiu!!! a pritom to bol ICH PES KTORY ZNETVORIL NASHO MALICKEHO PSIKA!!!!!

AKO SA BRANIT VOCI TAKYMTO BEZCHARAKTERNYM LUDOM S AGRESIVNYMI PSAMI!! poradte mi niekto. Uz som zufala a naozaj neviem co robit, na koho sa obratit.

 

Vyvstava otazka, ako sa vobec mozu majitelia malych psov mozu branit pred / po necakanom utoku agresivneho psa? Alebo si musi spolocnost pockat na dalsiu tragediu kde pes zautoci na cloveka, nebodaj malicke dieta, ktore ho rozculi svojou nemotornou chodzou alebo stastnym tlapkanim ruciciek a poskakovanim. Alebo stareho cloveka ktory sa pohybuje pomocou palicky, telesne postihnuteho, ktory na pohyb pouziva barle, invalidny vozik?! Ved zdravy dospely clovek sa tazko ubrani necakanemu utoku velkeho psa "zo zalohy" nie to este indisponovany obcan, dieta, malicky psik!

michal napísané 14.02.2010 10:02

máme tu postup ako postupovať, keď je známy majiteľ psa, ale ako to je keď človeka pohryzie pes, ktorí sa len tak túla po ulici?

Lenka napísané 06.10.2009 14:11

Váš komentár

Mila Katka, zrejme si psickarka.Ja psa nemam, ale su to velmi mile zvierata, ale iba v pripade, ze sa im ich majitel venuje a nesprava sa ako trkvas.Vela ludi povazuje za vybezisko pre psov i detske ihrisko alebo pieskovisko. Zrejme nemas ani potuchy o tom, co to je ked Tvoje dieta ochorie kvoli nezodpovednosti inych ludi. Pes je ako dieta treba predpokladat jeho spravanie a nie necinne pozerat co urobi. Tak ako je tazke v mnohych pripadoch ustrazit psa, tak i nadsenie dietata je spontane.

katka napísané 06.11.2008 15:17

Uzitocne rady, ale ak to bolo vybezisko pre psov tak naozaj ste tam nemali co robit.....

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Komentáre k článku
leo napísané 28.11.2018 14:33

Ak to bolo vybezisko pre psov? Také miesto musí byt vyznacene a oplotene .

Sme národ psickarov.kde pes ma vyššiu dôležitosť ako človek.

matej napísané 18.09.2015 08:38

Takže až sa to má odohrať v tom poradí, ako je to uvedené na tejto stránke, tak najprv treba ísť s čoklom na veterinu a až potom s dieťaťom na ošetrenie na pohotovosť? NESKUTOČNÉ! Zrovna také niečo aktuálne teraz riešime. Nášho syna, ktorý nás čakal pred domom (učupený), pokúsal na ulici pes do tváre. Nijakým spôsobom ho neprovokoval, len bol v jeho úrovni, bol to menší pes a keď sa naňho pozrel, zrejme na krátku chvíľu došlo k očnému kontaktu, ten haj-zel naňho zaútočil a pokúsal ho do tváre. To sú veci, ktoré sa stávajú v stotine sekundy. Päť minút pred tým sme spolu telefonovali, že kde sme a kedy prídeme domov. Tak som mu povedal, že za takých 5-10 minút sme doma. A prídeme domov a decko má zakrvavanú tvár... Tak čo s tým? Neprajem to nikomu zažiť. Ja osobne budem trvať na tom, aby toho psa dali utratiť. A keď nie, tak podáme trestné oznámenie (za ublíženie na zdraví, za ublíženie z nedbanlivosti, za všeobecné ohrozenie, nech si pán majiteľ vyberie). No neviem, či s tým niekde uspejeme, po tom, čo som si tu prečítal. Lebo Slovensko je národom psíčkarov. Aj na pohotovosti sme sa stretli s tak laxným prístupom ošetrujúceho lekára, keď som sa ho pýtal, aké máme práva, čo by sme mali urobiť, tak som dostal len strohú odpoveď, že či som bol pri tom, keď ho ten pes pokúsal, že chlapec ho mohol aj provokovať a podobné drísty. Človek sa bojí o dieťa, aby nemalo na tvári nejaké viditeľné jazvy a keď chce, aby sa situácia nezopakovala a problematický pes bol utratený, tak ho ešte pošlú do pr..le. Opovrhujem všetkými nezodpovednými psíčkarmi, ktorí tu ohrozujú na živote ostatných ľudí. Veď taký nevychovaný, nevycvičený pes sa mení doslova na zbraň. Podľa mňa by každý takýto majiteľ mal byť prísne potrestaný. Je predsa zodpovedný za svojho psa, tak ako je zodpovedný rodič za svoje neplnoleté dieťa. Keď také dieťa niečo vyvedie, tak trestajú rodiča. Tak by to malo byť aj pri psíčkaroch.

Jana napísané 21.05.2015 16:07

Dobrý deň prajem,,, nedavno mojho priatela pri prechadzke uhryzol pes,, bolo to dosť nechutné a bola pri tom aj moja dcérka ktorú to dost psychycky zasiahlo,, priatelovy museli koli infekcii odrezať nohu ,,, teraz chodievam po dcerku na tanečnu a vzdy si zoberem kapsainou pištol ktora je vraj ovela učinnejšia ako plynova aj ako kaser ,,, kupila som ju TU:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/guardian-angel/guardian-angel-2

Jana napísané 21.05.2015 16:07

Dobrý deň prajem,,, nedavno mojho priatela pri prechadzke uhryzol pes,, bolo to dosť nechutné a bola pri tom aj moja dcérka ktorú to dost psychycky zasiahlo,, priatelovy museli koli infekcii odrezať nohu ,,, teraz chodievam po dcerku na tanečnu a vzdy si zoberem kapsainou pištol ktora je vraj ovela učinnejšia ako plynova aj ako kaser ,,, kupila som ju TU:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/guardian-angel/guardian-angel-2

janka napísané 29.11.2014 11:31

Moju trojrocnu dceru tiez pohryzol pes v dedine bez akejkolvek priciny. Samozrejme z romskej osady, ktory nikomu nepatri. Hrozilo infekne oddelenie. Musela som nechat tri male deti doma a hladat psa v kolonii aby ho vysetril zverolekar. Dufam ze to uz nikdy nezazijem a ani to nikomu neprajem.

To s tulavymi psami sa nic nerobi? Nie lebo tie maju podla tohto systemu vacsie pravo na zivot ako ludia.

janka napísané 29.11.2014 11:31

Moju trojrocnu dceru tiez pohryzol pes v dedine bez akejkolvek priciny. Samozrejme z romskej osady, ktory nikomu nepatri. Hrozilo infekne oddelenie. Musela som nechat tri male deti doma a hladat psa v kolonii aby ho vysetril zverolekar. Dufam ze to uz nikdy nezazijem a ani to nikomu neprajem.

To s tulavymi psami sa nic nerobi? Nie lebo tie maju podla tohto systemu vacsie pravo na zivot ako ludia.

KarinkaK napísané 28.11.2014 10:09

My sme injekcie proti besnote uz mali, dceru pohryzla cudzia macka, ktorej sme nevedeli najst majitela. Nebolo to take hrozne, ako sa koluje tradicia. Dnes uz su to take male ockovacie injekcie, ako akekolvek ine ockovanie. Len treba byt 3 dni v nemocnici na pozorovanie.

primal napísané 06.01.2014 18:27

Váš komentárVaženy rodičia držte svoje agresivne deti na voditku a dajte im náhubok aby sa maitelom psov a ich psom nedajbože nič nestalo.psičkary Psičkary sa zamyslite nad tym čo pišete pes nie je viac ako dieta!!!!!!!!!!!!!

Peter napísané 24.06.2013 15:28

Náš pes pohrýzol susedovho chlapca. Dôvod: školáci ktorí chodia okolo psa ho neustále dráždia, hádžu doňho jabĺčka, snehové gule a skáču pred plotom. Niekoľkokrát som deti upozorňoval, tiež starostu obce som o tom informoval. Nepomohlo.

monika napísané 18.05.2013 18:20

Ja osobne mam rada deti, ale mili rodicia, ked (nehovorim o tomto pripade) sa vase dieta rozbehne k psovi, ktory je na voditku, a vy si ho nezavolate, pripadne zavolate a nepirde a pes dieta kusne (nedajboze), na vine je rodic. Ja nemam agresivneho psa, ale chodim von s babou, ktora ma psa, ktory sa boji deti. A ked sa nejaky pes boji, utoci. To je jeho prirodzena reakcia. Minule sa k nam rozbehlo dieta, (boli sme v v parku pre psov) a rodicia si ju nevolali. Zakricali sme na nu, nech si to dieta zober, ze tu mame psa, ktory sa boji deti. Ona nam odvrkla, ze jej dieta ho chce iba pohladkat. Viete si zivo predstavit, co sa stalo. Pes stiahol chvost a vyceril zuby. Dieta zacalo revat a mamicka sa okamzite ponahlala k svojej milovanej ratolesti a este nam aj zacala hovorit, ze mame agresivneho psa a ze na nas zavola policiu, naco som ju okamzite zrusila, ze jediny, kto je tu zodpovedny za to co sa stalo, je ona.

Takze mili rodicia, ano, ak je pes pusteny a neposlucha a vase dieta kusne, samozrejme, je na vine majitel. Ak vsak je na voditku alebo pri majitelovi a vase dieta sa k nemu rozbehne a vy si ho neviete zavolat, na vine ste vy, aj ked vam ho pokuse. Naucte svoje deti zodpovednemu pristupu k psom a aj to, ze sa nemoyu rozbehnut k hocijakemu psovi a zacat ho hladkat...

janka napísané 17.08.2011 14:21

aj nám sa stalo, že sme boli so štvorročnou dcérou na prechádzke a z dvora vybehli na ulicu štyria psy, vrhli sa na ňu a jeden z nich ju pohrýzol. do dne sa doťahujem s obcou a majiteľkou, ktorí sa tiež zachovali arogantne o potvedenie o psoch. lekárke doručil potvrdenie o zdravotnom stave jedného z nich, neviem podľa čoho si vybrali jedného, ked nikto nevie torý z tých štyroch to bol a to stačí, vraj ked je jeden zdravý musia byť všetky. smutné je že takto sa vyjadril majiteľ, veterinár aj detská lekárka. čo k tomu dodať.

zuza napísané 24.04.2011 15:31

Váš komentár

Psickari a fajciari su najbezohladnejsi ludia - aj ked cest vynimkam. Ked uz pes pohryzie dieta to je vrchol. Ale je tiez neprimerane, ked pes ohrozuje dieta aj dospeleho (skakanim a zaspinenim), oblizovanim ( majitelka psa sa tiez asi nenecha bozkavat od hocijakeho cudzieho chlapa, ktory jej predsa nic nechce urobit, len ju pobozkat).

maslak napísané 21.04.2011 12:15

Psa bu som v momente zabil a majiteľku by som riadne prefackal a nakopal do ri ti.

priatel napísané 04.04.2010 00:59

Ahojte vsetci. Mojho malickeho yorkshirskeho teriera pri tom ako som vystupovala z auta zautocil a dohryzol- dokalicil vlciak. bez priciny vybehol na nas spoza auta a agresivne zautocil. Moj pes zostal chrcat v kaluzi krvy na zemi bez pohybu, s odhryznutym kusom papulky, krv mu tiekla z labiek, z hlavy, z nufacika..... Opity majitel vlciaka odmietol vydat ockovaci preukaz. Policia sa mi s uskrnom !tak ako citate S USRKNOM! vyjadrila ze taketo pripady neriesia.

 

Veterinar psika operoval. Isli sme za majitelmi psa agresora, ktori prislubili ze preplatia naklady veterinara. Ked sme vsak za nimi s lekarskou spravou a uctenkkou prisli , arogantne na nas slovne zautocili ze ich vydierame a ze nas daju na policiu!!! a pritom to bol ICH PES KTORY ZNETVORIL NASHO MALICKEHO PSIKA!!!!!

AKO SA BRANIT VOCI TAKYMTO BEZCHARAKTERNYM LUDOM S AGRESIVNYMI PSAMI!! poradte mi niekto. Uz som zufala a naozaj neviem co robit, na koho sa obratit.

 

Vyvstava otazka, ako sa vobec mozu majitelia malych psov mozu branit pred / po necakanom utoku agresivneho psa? Alebo si musi spolocnost pockat na dalsiu tragediu kde pes zautoci na cloveka, nebodaj malicke dieta, ktore ho rozculi svojou nemotornou chodzou alebo stastnym tlapkanim ruciciek a poskakovanim. Alebo stareho cloveka ktory sa pohybuje pomocou palicky, telesne postihnuteho, ktory na pohyb pouziva barle, invalidny vozik?! Ved zdravy dospely clovek sa tazko ubrani necakanemu utoku velkeho psa "zo zalohy" nie to este indisponovany obcan, dieta, malicky psik!

michal napísané 14.02.2010 10:02

máme tu postup ako postupovať, keď je známy majiteľ psa, ale ako to je keď človeka pohryzie pes, ktorí sa len tak túla po ulici?

Lenka napísané 06.10.2009 14:11

Váš komentár

Mila Katka, zrejme si psickarka.Ja psa nemam, ale su to velmi mile zvierata, ale iba v pripade, ze sa im ich majitel venuje a nesprava sa ako trkvas.Vela ludi povazuje za vybezisko pre psov i detske ihrisko alebo pieskovisko. Zrejme nemas ani potuchy o tom, co to je ked Tvoje dieta ochorie kvoli nezodpovednosti inych ludi. Pes je ako dieta treba predpokladat jeho spravanie a nie necinne pozerat co urobi. Tak ako je tazke v mnohych pripadoch ustrazit psa, tak i nadsenie dietata je spontane.

katka napísané 06.11.2008 15:17

Uzitocne rady, ale ak to bolo vybezisko pre psov tak naozaj ste tam nemali co robit.....

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised