Suchozemské korytnačky sú takmer úplne bylinožravé.
Základnou zložkou ich potravy je od skorej jari do neskorej jesene čínska kapusta, akonáhle narastie tráva a byliny – stačí im ručne natrhať trávu a pripraviť zmes bylín kde väčšinu tvorí púpava aj s kvetmi, skorocel, ďatelina, bodliaky, žihľava a podobne táto zmes s púpavovým základom by mala tvoriť 95% kŕmnej dávky.

Zbytok by mala byť strava doplnková podľa ročného obdobia a toho čo sa v našim podmienkach urodí a dozreje, či zakvitne – rôzne kvety rastlín a stromov.
- Z jari sú milou pochúťkou napríklad taký agát, je pre ne veľkou lahôdkou.
- V lete využijeme jahody či šupky z melónu.
- Na jeseň kúsok jabĺčka, list vínnej révy, list kapusty.
Často sa dočítame, že korytnačkám sa odporúčajú dávať v potrave rôzne bielkoviny, pozor toto v prípade mláďat je spúšťačom mnohých chorôb preto skúsení chovatelia dávať bielkoviny výlučne len dospelým jedincom a to iba raz, dva krát týždenne maximálne.
V zime, ak korytnačku nezimujeme, by mal byť základ kŕmnej dávky čínska kapusta a ako doplnok stravy trošku mrkvy, list kapusty alebo kúsok tekvice, rovnako dôležité sú aj drvené vaječné škrupinky. Hoci sa predávajú granule pre korytnačky na mnohých stránkach skúsení chovatelia dávajú tak 4 granule týždenne a vôbec ich nepoužívajú ako základ stravy.
Nezimujúcej korytnačke však počas tohto obdobia dopĺňame vitamín D3 (vďaka nemu v tele korytnačky dochádza k spracovaniu vápnika a nie je možné ho ničím nahradiť).Doplnenie tohto vitamínu môžeme zabezpečiť aspoň čiastočne kvalitným svetlom s UV žiarením.

Chcela by som sa spýtať kolko dávate krmiva granulového v zime tráva plus rastliny
Ja este stale mam obavi zo zazimovania
A najkrajšie korytnačky majú v ZOODOMe v Bratislave. už dva týždne mám jednu doma
Super článok na zorientovanie sa. Ďakujeme 🙂
Tiež som sa bála, aké to bude zložité ale stačí si to len trochu naštudovať a je to v pohode
Konečne zviera ktoré môžem chovať aj ja !!!
